Fyzioterapia a jogaFyzioterapia

Je nelekársky vedný odbor v zdravotníctve, ktorý sa zaoberá diagnostikou, terapiou a prevenciou pohybového aparátu. Odbornosť sa získava štúdiom vysokej školy, kde dĺžkou štúdia študent získava postupne titul Bc., Mgr., poprípade PhDr. Pojem DiS.  (diplomovaný fyzioterapeut) je zastaralý, ale odbornosť je rovnaká. Fyzioterapeut po ukončení štúdia nadobúda ďalšie poznatky tzv. postgraduálnymi kurzami zameranými na rôzne časti pohybového aparátu s rôznymi prístupmi (napr. metóda Ľudmily Mojžišovej, DNS podľa Koláře, metóda McKenzie, ACT, Vojtová metóda, manuálna medicína podľa prof. Lewita, senzomotorická stimulácia, viscerálna terapia podľa Jean-Pier Barral). Fyzioterapeuti úzko spolupracujú s lekármi, trénermi, psychológmi.

Riešime najmä:

 • problémy pohybového aparátu
 • bolesti chrbtice, kolien, ramien, lakťov, bedrových klbov
 • problematika chodidiel (plochonožie, vbočený palec)
 • pooperačné stavy (napr. po artroskopii, predný skrížený väz, menisky)
 • pomáhame s rekonvalescenciou po nedostatočnej rehabilitácii
 • práca so športovcami

Cena za úvodnú hodinu: 20€

Každá ďalšia hodina 17€

Objednávky na tel.čísle 0910 900 060 alebo barbora.falisova@marinaliptov.sk

Joga

Marina Sport Club prináša pravidelné cvičenie jogy s možnosťou fyzioterapie pod vedením novej členky tímu MSC – Barborky. Príďte si zacvičiť pri bazéne v priestoroch wellnessu a doprajte svojmu telu a mysli aktívny oddych . Baška sa venuje zdravému životnému štýlu a svoje služby bude postupne rozširovať. Jej prioritou je najmä pomáhať ľuďom pomocou jógy a fyzioterapie a zbaviť ich bolesti a zlých návykov.

Podmienky:

 • Cena: 3€/osoba (platí sa na mieste)
 • Kapacita: max. 15 ľudí
 • Trvanie: 60 minút
 • Pre koho: začiatočníci a mierne pokročilí
 • Čo si treba priniesť: podložku a dobrú náladu

Tréningová jednotka pozostáva z 50 minútového cvičenia pod odborným dohľadom fyzioterapeuta a na záver 10 minútovej relaxácie.

Špeciálna cena za hodinu jógy a 60 minút wellness: 10€/osoba, vždy po dohode s Barborkou min.počet je však 10 ľudí.

Rezervujte si miesto na barbora.falisova@marinaliptov.sk alebo 0910 900 060.

Absolvovanie na vlastnú zodpovednosť s možnosťou konzultácie v prípade neistoty zdravotného stavu s našou fyzioterapeutkou.

O mne

Bc. Barbora Falisová

Vyštudovala som bakalársky odbor fyzioterapie na Prešovskej univerzite, fakulta zdravotníckych odborov. Štúdium som ukončila v roku 2015. Medzi bakalárskym a magisterským stupňom sme absolvovali povinnú ročnú prax. V rámci programu Erasmus+ som začala a nadobudla výraznú prax v prestížnom Centre komplexní péče Roseta v Prahe www.roseta.cz, ktoré sa zaoberá psychosomatikou.

Počas absolventskej praxe som sa aktívne zúčastňovala rôznych odborných kurzov a konferencií v Českej republike. Počas tejto praxe som nadobudla poznatky v rôznych oblastiach manuálnej medicíny, fyzikálnej terapie, iných fyzioterapeutických metodík a hlavne diagnostiky pohybového aparátu. Terapiu som viedla u pacientov od školského veku cez dospelých aj seniorov. Liečila som bolesti chrbtice, plochonožie, bolesti hlavy, akútne blokády chrbtice, rôzne pooperačné a posttraumatické stavy nielen u športovcov.

Momentálne vo svojej praxi využívam bohaté poznatky z funkčného prístupu prof. Lewita a jeho dcéry C. Lewitovej, diagnostiky a terapie podľa McKenzieho, DNS podľa prof. Koláře, kineziotapingu, niektoré prvky Ľudmily Mojžišovej a iných kurzov. Alternatívne sa zaoberám jógou, ktorú v rámci trojmesačného samoštúdia a každodenným praktikovaním na Srí Lanke pridávam do konceptu práce s pacientom. Jógu v kombinácii s konceptom spiral dynamic som absolvovala v ČR pod vedením PhDr. Jitky Malej, PhD. Zvyšok jógovej praxe nadobúdam zatiaľ intenzívnym samoštúdiom.