fbpx

Zastávka na Liptovskej Mare

Uverejnené v Season Report, Vydanie Jeseň 2016

Ak máte radi turistiku, Liptov a radi si pochutnáte na skvelej kuchyni urobte si počas svojho tripu malú zastávku. Dokonalé služby, rýchla dostupnosť, atraktívna vodná hladina – to všetko ponúka nový rezort v Bobrovníku v obklopení Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier a Liptovskej Mary. Práve tu nájdete skvelú reštauráciu a turistický poklad – Marina Liptov.

Strávte luxusný predĺžený víkend na brehu Liptovskej Mary. Komfortný oddych pri vodnej hladine s romantickým západom slnka, dostatok atraktívnej zábavy a možností na plnohodnotný relax, aj to ponúka Marina Liptov, novootvorená reštaurácia a rezort spájajúci štyri pozemské živly do jedného unikátneho celku. Na dosah liptovskej prírode, v obklopení vody a čerstvého vzduchu prevoňaného okolitými krásami vyrástol príjemný podnik, ktorý spája pokoj prírody s modernou architektúrou. Sklené priečky, ktoré dodávajú výhľadu na Liptovskú Maru luxusný šmrnc, drevo, kameň a trendový dizajn pohladia oko náročného cestovateľa, no zároveň pripomenú domov.

V miestnej reštaurácii môžete ochutnať gurmánske špeciality, ktoré určite potešia vaše chuťové poháriky. Šéfkuchár vám naservíruje napríklad pomaly tiahnutú bravčovú panenku na dubákovo-krémovej omáčke s ina Liptov, novootvorená reštaurácia a rezort spájajúci štyri pozemské živly do jedného unikátneho celku maslovými haluškami alebo konfitované teľacie líčka s grilovaným sladkým zemiakom, pečenou cibuľkou a hľuzovkovým demi glace. Na jedálnom lístku však nechýbajú ani steaky či bravčové rebrá s medovou glazúrou. A k tomu pridáte výhľad na vodnú hladinu a výborný drink, navodíte si tu pravú dovolenkovú atmosféru.

Po dobrej túre či lyžovačke môžete zrelaxovať v miestnom wellness, ktoré ponúka fínsku, parnú infra a bylinkovú saunu. Naopak pre tých športovejšie založených je určené luxusné fitko na ploche 140 metrov štvorcových, ktorí ocenia aj tí náročnejší športovci. Vďaka veľkým oknám sa pri cvičení budete kochať jedinečným výhľadom na Maru, rozprestierajúcu sa rovno pred vami. Liptovská Mara, najväčšia vodná nádrž na Slovensku, ponúka podmienky na príjemný relax. Prechádzky v prírode, cyklistiku po okolí, turistiku, lyžovanie, ale aj dobrú rybačku, ktoré vás zabavia počas víkendového úniku alebo viacdňového pobytu. Rozsiahle cyklotrasy v okolí Liptovskej Mary budú tým pravým, ak si túžite prevetrať hlavu a načerpať príval povzbudzujúcej energie. Požičovňa bicyklov priamo v rezorte Marina Liptov vám v tom isto pomôže. Okrem toho sa môžete previezť motorovým člnom alebo si požičať loďku či kanoe a stráviť romantické chvíle priamo na vodnej hladinu. Pre tých náročnejších v budúcnosti pribudnú vodné športy ako windsurfing a kitesurfing a luxusná pláž priamo pred Marina Liptov.

Ak si po všetkých tých športových zážitkoch rozhodnete konečne oddýchnuť, Marina Liptov vám ponúka krásne ubytovanie vo vilkách s panoramatickým výhľadom a pohodlím domova. Celopresklená obývacia miestnosť, plne vybavená kuchyňa s jedálňou a izby s vlastnými kúpeľňami. Nechýba ani zastrešená terasa prispôsobená na rodinné posedenia a grilovačky. Každá z viliek je jedinečná. Vila Piano sa nesie vo vidieckom štýle a jej súčasťou je klavír. Vila Marina vás zase dostane designovým námorníckym štýlom, ktorý si určite zamilujú najmä naši najmenší hostia.

Už o niekoľko týždňov zaklope na dvere lyžiarska sezóna. Marina Liptov je srdom jedného z najkrajších krajov na Slovensku. Je len pár kilometrov od najväčšieho lyžiarskeho strediska v Jasnej v Demänovskej doline, ale o pár minút viete byť aj na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách, alebo v Roháčoch v Zapadnych Tatrach. Do týchto lyžiarských stredísk si môžete kúpiť skipas a Marina Liptov zabezpečí, aby vás priamo k vašej obľúbenej zjazdovke privezol skibus, ktorý bude počas lyžiarskej sezóny premávať.