fbpx

Polievkový festival

Termín: 23.06.2018

Čas: od 13:00-18:00

Na Liptove sa organizujú súťaže vo varení halušiek, ale čo tak súťaž o najchutnejšiu polievku?

Príďte nám navariť tú svoju a dokážte nám, že je najchutnejšia. Prezentujte nám svoje kulinárske umenie, ako amatérsky súťažný tím a získajte varešku, ako hlavnú cenu.

Marina Liptov organizuje prvý tzv. mini festival vo varení polievok na Liptove.

Hlavnou myšlienkou nášho mini festivalu je prezentovať a spoznávať rozmanitosť kultúr, domácností, kutilov pri varení a naplniť svoje brušká chutnými polievkami. Je jedno, či ste zo Spiša, Gemera, Oravy alebo z Liptova. Prihláste svoj tím sa a zapojte sa do súťaže. Súťaž je prístupná pre všetkých, ktorí majú nad 18 rokov a rovnako aj všetkým organizáciám (neziskovkám, verejným inštitúciám, súkromným spoločnostiam, reštauráciám).

Hlavnými porotcami budú návštevníci a odborná porota.

Návštevníci, ktorí sa budú chcieť zapojiť do degustovania a hodnotenia polievok, budú musieť zaplatiť 5 €, za ktoré obdržia hlasovaciu kartičku a možnosť ochutnať 5 polievok. 

Návštevníci s hlasovacou kartičkou budú ochutnávať a hodnotiť polievky a spoločne s porotou zvolia najlepšiu polievku festivalu.

Víťaz okrem radosti z toho, že má najlepšiu polievku, získa plavbu na plachetnici.

A akú polievku?

Za polievku považujeme akékoľvek tekuté jedlo, ktoré môže byť podávané teplé aj studené, podľa tradičného receptu alebo špeciálne pripravene pre túto príležitosť.

Pravidlá súťaže:

1.       registrovať sa je potrebné do 13. 6. 2018 na rezervacie@marinaliptov.sk

2.      napíšete nám: 1. názov polievky, 2. vaše meno (alebo názov firmy či organizácie, ktorú budete zastupovať) a 3. aj názov tímu.

3.      registrácia v deň konania sa festivalu je najneskôr do 11:00 na móle Mariny Liptov, aby ste mohli dekorovať a pripraviť si priestor. Mólo bude pre verejnosť otvorené od 13:00 a výsledky súťaže vyhlásime o 17:00.

4.      po registrácii dostanete číslo a miesto, kde budete rozdávať svoju polievku a prezentovať sa. Prosíme, buďte kreatívni.

5.      polievku je potrebne doniesť na miesto už urobenú. Na mieste dostanete ohrievače na udržiavanie polievky v primeranej teplote (ak to bude potrebné)

6.      mali by ste pripraviť minimálne 20 litrov polievky, ktorá sa bude podávať návštevníkom v malých 1 dl pohárikoch, ktoré od nás obdržíte. Prosíme Vás, tri porcie polievky odložte pre členov poroty.

7.      ste zodpovední za kvalitu polievky, ktorú servírujete. Mala by byť pripravená podľa hygienických pravidiel a nesmie obsahovať toxické a ilegálne ingrediencie.

Prosím, neváhajte šíriť informácie ďalej.

Dopolievkovania priatelia….