fbpx

Marina Liptov recenzia vily Fjord

Na ubytovanie v Marina Liptov na Liptovskej Mare som sa tešil už veľmi dlho. Keďže má Marina Liptov k dispozícii tri vilky, nájsť voľný termín nebolo vôbec jednoduché. Avšak, čakanie sa oplatilo a ja som si vyskúšal vilu Fjord. Prečítaj si aké to bolo a prečo by si sa v Marina Liptov mal ubytovať aj ty. Tu je moja Marina Liptov recenzia.

Marina Liptov recenzia vily Fjord

Pohľad z obývačky na Liptovskú Maru.
Pohľad z obývačky na Liptovskú Maru.

Do článku som napísal svoje postrehy, opísal vilu Fjord, reštauráciu, raňajky a spísal v bodoch zoznam vecí, ktoré sa mi na ubytovaní v Marina Liptov vo vile Fjord, páčili. Článok je rozdelený do nasledovných štyroch častí:

 1. Čo je Marina Liptov a kde sa nachádza?
 2. Čo sa mi páčilo na ubytovaní vo vile Fjord v Marina Liptov.
 3. Priestory vily Fjord a detaily ubytovania (fotografie).
 4. Moja skúsenosť s reštauráciou v Marina Liptov a raňajkami.
 • Čo je Marina Liptov a kde sa nachádza?

Marina Liptov je rekreačné a športové stredisko na Liptovskej Mare v obci Bobrovník, ktoré okrem ubytovania v troch vilkách (Fjord, Marina, Alaska) ponúka tiež lode na požičanie, možnosť kotvenia lodí, prístavisko a kemp. Súčasťou je aj reštaurácia a bar s terasou s výhľadom na Liptovskú Maru, kde sa môžu prísť najesť aj hostia, ktorí nie sú ubytovaní vo vilkách. Wellness a fitness centrum sú súčasťou ubytovania podobne, ako požičovňa športových potrieb, či už pre bickykel alebo vodné športy.

Marina Liptov je prvá verejná marina na Slovensku. Navyše, mólo pred strediskom je prístavom pre kotviace lode, no zároveň vhodné na prechádzky či oddych na slnku pri vode. Táto Marina Liptov recenzia ti ukáže, ako vyzerá ubytovanie vo vilke Fjord.

Marina Liptov
Marina Liptov
Mólo pred Marinou.
Mólo pred Marinou.
Relax na terase.
Relax na terase.

Čo sa mi páčilo na ubytovaní vo vile Fjord v Marina Liptov

Vila Fjord je jedna zo troch viliek, ktoré patria Marina Liptov. Každá je zariadená inak, no všetky majú rovnaký (a perfektný) výhľad na veľkú časť Liptovskej Mary a prístav s mólom. Do vily Fjord sa zmestí 6 osôb a spolu s terasou a prístreškom má 203,4 metrov štvorcových. A práve túto vilku som si vyskúšal.

Musím povedať, že ide o jedno z najluxusnejších a najpríjemnejších ubytovaní na Slovensku, v ktorom som kedy bol ubytovaný. Prečítaj si moje ostatné recenzie ubytovania na Slovensku.

Takže, čo sa mi páčilo?

 • Nealkoholický drink na privítanie, ktorý ma po dlhej ceste autom osviežil.
 • Vlastné parkovanie pre dve autá, rovno pod prístreškom vilky.
 • Ranný pohľad z obývačky na Liptovskú Maru stojí naozaj za všetko.
 • Vila má jednu manželskú posteľ a oddelenú izbu s ďalšími posteľami, čiže sa sem zmestí viacčlenná rodina s deťmi.
 • Kuchyňa je úplne vybavená, veľmi ma potešila umývačka riadu (kto dnes umýva riad ručne?). Ocenil by som to najmä v prípade grilovačky v záhrade.
 • Mega výhoda je, že televízor má pripojenie na internet a mohol som pozerať YouTube a Netflix.
 • Dve kúpeľne a tri toalety. Každá izba má svoju vlastnú kúpeľnu a jedna je ešte navyše v chodičke pri vstupe.
 • Terasa so zakrytou časťou a vonkajším grilom je super nápad, ako tu stráviť príjemné popoludnie.
 • Hojdačka na terase bola moja druhá posteľ.
 • WiFi v celej vilke s veľmi dobrou rýchlosťou pripojenia.
 • Celá vilka je veľmi štýlovo zariadená. Prevláda tu hlavne drevo, čo pôsobí útulne a ukľudňujúco. Viem si to predstaviť najmä v zime.
Tri vilky vedľa seba, tri je možné rezervovať.
Tri vilky vedľa seba, tri je možné rezervovať.
Parkovanie pre dve autá.
Parkovanie pre dve autá.
Pri vstupe mi padla sánka.
Pri vstupe mi padla sánka.

Priestory vily Fjord

Vila Fjord je priestranná, útulná a úplne si tu viem predstaviť rodinné stretnutie, kde by sme sa tu úplne v pohode zmestili šiesti. Ako som spomenul, dostatok priestoru, parkovisko pre dve autá, dve kúpeľne a tri toalety zabezpečia, že by sa tu každý cítil veľmi pohodlne.

Tip od Milana: Marina Liptov je v blízkosti dvoch aquaparkov, Tatralandiou a Bešeňovou. Ak máš čas, vybehni sa okúpať. Marina Liptov má však vlasný wellness s fínskou, parnou, bio a aróma saunou. Tiež tu nájdeš ochladzovací bazén a tepidárium.

Jedna z kúpeľní.
Jedna z kúpeľní.
Spálňa s extra lôžkami.
Spálňa s extra lôžkami.
Hlavná spálňa.
Hlavná spálňa.
Jedáleň.
Jedáleň.
Pohľad pred dažďom.
Pohľad pred dažďom.
To podsvietenie je profesionálne.
To podsvietenie je profesionálne.
Večerná pohoda.
Večerná pohoda.
Dobrú noc.
Dobrú noc.

Reštaurácia v Marina Liptov

Z mojich predchádzajúcich skúseností viem, že kvaltiné hotely majú kvalitné reštaurácie. Tiež mi nevadí zaplatiť za večeru viac ak viem, že sa dobre najem a jedlo bude chutné. Marina Liptov recenzia ti prináša aj pohľad do kuchyne.

Z mojich predchádzajcich skúseností tiež viem, že drahé hotely majú drahé reštaurácie. To sa však vôbec nedá povedať o Marina Liptov. Popravde, ceny v reštaurácii v Marina Liptov mi prišli viac než prijateľné a normálne. Za rovnakú sumu, ktoré som minul tu, by som sa najedol v bežnej reštaurácii v Bratislave.

Priestory reštaurácie.
Priestory reštaurácie.
Môj burger.
Môj burger.
Dezert, alebo Cheese cake.
Dezert, alebo Cheese cake.

Milan odporúča: Určite si objednaj v reštaurácii Piña coladu. Keďže ide o marínu, tento kokosovo ananásovy drink je tematicky upravený a má modrú farbu. Z jedneho sa mi točila hlava,  mňam! Určite nevynechaj ani dezert.

Mega dobrý drink.
Mega dobrý drink.
Raňajkové menu.
Raňajkové menu.
Vonkajšie sedenie.
Vonkajšie sedenie.

Priestory reštaurácie sú zariadené prevažne v svetlo modrej, keďže ido o marínu. Veľmi sa mi páčilo akvárium s rybami, ktoré plávali na tú stranu akvária, kde som stál ja, haha.V reštaurácii som ochutnal hamburger a využil aj raňajkové menu, ktoré stojí 10 € na osobu. Opäť, úplne normálna cena v pomere s množstvom jedla, ktoré som na raňajky dostal.

Ubytovanie v Marina Liptov je naozaj veľmi pohodlné a mám známych, ktorí sem chodia pravidelne na víkendy. Od nich som tiež dostal tip.