fbpx

Beseda s autorkou

„Bola som Mengeleho dievča. Jedna z mnohých, ktoré museli zniesť jeho pokusy. Jedna z mála tých, ktoré to prežili. A možno som jediná, ktorá ho porazila – on a jeho tím mi robili veci, po ktorých by som už nikdy nemala spoznať ten najväčší dar – držať v náručí vlastné dieťa. Porazila som ich dvakrát. Mám dve skvelé dcéry.“

Tieto slová stoja v úvode knižného rozprávania Violy Stern Fischerovej. Keď mala 22 rokov, v dobytčom vagóne ju a jej rodinu previezli z Lučenca do Osvienčimu. Odtiaľ neskôr do Ravensbrücku, Buchenwaldu a napokon aj do Neustadtu. Pani Viola je žena, ktorá prežila štyri koncentračné tábory. Prežila. Ba čo viac, zorganizovala útek z posledného z nich a nemalým významom sa pričinila o dolapenie jednej z najkrutejších dozorkýň v Birkenau. Prežila len ona a jej starší brat. Jej spomienky na túto neľudskú etapu života knižne spracovala novinárka Veronika Homolová Tóthová.

A práve samotná autorka –Veronika, nám príde porozprávať o svojej knihe, o živote pani Violy a o nej samej.

Nechajte sa pozvať, zúčastnite sa besedy o najúspešnejšej knihe za rok 2017 a spoločne si zaspomínajme na ženu, ktorej skutočne patrí náš veľký obdiv..

Termín: 6.4.2018

Čas: od 19:00

Miesto: reštaurácia Mariny Liptov

Vstupné: 10€/os za konzumné (platba je potrebná vopred)

Rezervácia miest je potrebná vopred (rezervacie@marinaliptov.sk alebo na +421 902 605 605).