fbpx
               
                   

Aktivity

Aktivity

Vitajte na Liptove. Keď už sa rozhodnete pre tento región, viete, že nebudete ľutovať. Nie je veľa miest na Slovensku, kde sa spája toľko rôznych aktivít na takom komplexnom území.

Zo severu ohraničený Veľkou Fatrou, hrebeňom Chošských vrchov a Západných Tatier, južnu zas hrebeň Nízkych Tatier a jeho západnú hranicu hrebeň Veľkej Fatry. V národných parkoch v blízkosti nájdete množstvo prírodných bohatstiev. V lete sú skvelé podmienky na cykloturistiku ale aj pešiu turistiku, v zimnej sezóne zas na zjazdové alebo bežecké lyžovanie.

Kultúrne dedičstvo je druhá, no nie menej podstatná strana mince Liptovskej župy. Zrúcaniny stredovekých hradov, pamiatky ľudovej kultúry vo Vlkolínci a v Pribyline sú ukážkou čias nie tak dávnych. Za návštevu stojí aj dreený kostol vo Sv. Kríži, alebo Havránok – pôvodná keltská osada.

Ak by ste mali záujem o informácie k aktivitám v liptovskom regióne, neváhajte sa opýtať na recepcii, radi Vám poradíme

Jachting

Už dlhšie premýšĺate, že by ste sa chceli venovať jachtingu? Teraz je ten správny čas a k tomu všetkému ste na správnom mieste. Liptovská Mara akoby totiž pre jachting bola stvorená.  Vetry sú ideálne na výučbu za sprievodu skúsených inštruktorov.

Radi by sme vytvorili profesionálne prostredie pre jachtárov a čoskoro aj jachtársky klub. Chceme Vám priniest kvalitný servis a priateľské prostredie.

V roku 2017 sme otvorili plávajúce mólo a teda Vám ponúkame možnosť bezpečného kotvenia Vašej lode.  Kapacita na prenájom je 50 plavidiel. Postupne by sme chceli vlastniť prvú one design flotilu kajutových plachetníc a Slovensku a zorganizovať vlastné regaty a jachtárske súťaže. Sme otvorení akejkoľvek spolupráci. Ak máte otázky, alebo by ste sa s nami chceli dohodnúť píšte na marina@marinaliptov.sk .

Cykloturistika

Už nemusíte ďalej hľadať, kam ísť na bicykel. Jedny z najkrajších cyklotrás na Slovensku sú Vám z Mariny Liptov priamo na skok. Ubytujte sa v jednej z našich víl a vyrazte na denný výlet okolo Liptovskej Mary.

Nezúfajte, ak nie ste u nás ubytovaní, môžte sa počas cyklotúry zastaviť u nás na osvieženie v podobe drinku alebo jedla z našej kuchyne. Ak je Marina cieľom Vašej cykloturistiky, oddýchnite si po náročnom dni vo wellnes centre.

Ak práve nemáte so sebou bicykel, radi Vám jeden požičiame, stačí sa informovať u nás na recpecii, alebo sa ozvať dopredu a my Vám bicykle prichystáme.

Máme pre vás aj cyklomapu na stiahnutie TU.