fbpx

Buď v dotyku s prírodou II. - Vyhliadka Kyseľovec

Marina Liptov je miesto, v ktorom zažijete kontakt s prírodou vo všetkých podobách. Jedným z nich sú krásne výhľady, ktoré sú od hlavnej budovy či našich rekreačných vílkempu len na pár krokov. 

Aj jednoduché veci majú veľké prínosy  

Na základe výskumov sa zistilo, že nám ľuďom stačí 1,5 h. prechádzka a pobyt v prírode v blízkosti živých rastlín, zvierat a pekných scenérií na to, aby sme sa odpútali od osobných problémov a pocítili spriaznenosť s inými ľuďmi a okolitým svetom. Pravidelný kontakt s prírodou a pohyb v nej teda prispievajú k posilňovaniu našich medziľudských vzťahov. V dnešných dňoch sa nám to snáď zíde viac ako kedykoľvek predtým, čo myslíte?

Preto vám chceme dať do pozornosti tip na úplne nenáročnú prechádzku, ktorú zvládne každý. Prechádzku, ktorá vás naplní dokonalou pohodou a otvorí vám oči krásne liptovskej prírody. 

Vyhliadka a fotopoint Kyseľovec 

Kyseľovec je menší vŕšok, na ktorý sa z Mariny Liptov dostanete zabočením doprava od hlavnej budovy popri hlavnej ceste, ňou sa dostanete na konci Bobrovníka a cez obec Tvarožná pokračujete rovným, mierne stúpajúcim terénom smerom hore. Trasa je dobre značená, nemáte sa kde stratiť.  Na kopci stojí novovybudovaný prístrešok a fotopoint, kde si môžete posedieť, spraviť si krásne fotky na pamiatku a piknik. Ak nám na našej recepcii dopredu nahlásite, že by ste si chceli na Kyseľovec vyjsť, pripravíme vám na cestu občerstvenie, ktoré si hore môžete vychutnať popri kochaní sa na výhľady pred vami😊 

Pozrite si naše video pre lepšiu predstavu o výlete, zarezervujete si u nás pobyt a vyrazte sa dotknúť prírody aj vy .