Aktivity

Milí priatelia, dovoľte nám privítať vás na Liptove! V regióne, ktorý vás očarí jednou z najmalebnejších prírodných scenérii, bohatou na lesy a prírodné krásy. 

Zo severu ho ohraničuje Veľká Fatra, hrebeň Chočských vrchov a hrebeň Západných Tatier, južnú hranicu tvorí hrebeň Nízkych Tatier a jeho západnú hranicu hrebeň Veľkej Fatry. Tie najcennejšie prírodné poklady sú chránené v Tatranskom národnom parku, Národnom parku Nízke Tatry a Národnom parku Veľká Fatra. Pešia turistika a cykloturistika v lete, ako aj zjazdové a bežecké lyžovanie v zime patria k najčastejším magnetom návštevy Liptova.

Za prírodným bohatstvom však nezaostávajú ani kultúrno - historické pamiatky. Vyberte sa s nami za najstaršími architektonickými pamiatkami, akými sú zrúcaniny stredovekých hradov (Likava, Liptovský hrad), či pamiatkami ľudovej architektúry, z ktorých sa viaceré nachádzajú vo Vlkolínci (zaradenom do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO) a v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Za navštívenie určite stojí aj jedinečný drevený kostol vo Sv. Kríži, ktorý je jednou z najväčších drevených stavieb v Európe. Rovnako ako aj Havránok – pôvodná keltská osada. Súčasťou archeologického múzea je aj pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie, ktorého história siaha až do 12. storočia, a základy a opevnenie stredovekého hrádku na vrchole Havránku..

Tak príďte k nám a užívajte si čaro Liptova z MARINA LIPTOV.